Pencereden Kış Geliyor

Zamanlardan bir zaman, mekânlardan bir mekânda; tüm ışıkların doğduğu bir akşam, tüm yağmurların dindiği bir kış günündeydim. Çehreme düşen gece rengi tavan, beni, kimlerden olduğumu ve naçar ruhumun en ince zarına kadar benden olan her şeyimi örtüyor; düşman bellediğim düşlerime yelken açmama vesile oluyordu.  

Sebepler aleminde, düşlerden düşlere ve ardından tahayyüllerden gerçekliğe, öyle vesilesiz, öyle çaresiz akıyorken, meşhum yalnızlıklarıyla meşhur kalabalıkların arasından geçiyor; sanki ölüm kadar yakın hissettiğim bu kimsesizlik deryasında yalnızca ben mahsur, ben boğuluyordum.

Günahlarımın teşvik ettiği, büyükçe, daha büyükçe arzularla boğuşmayı, kenar köşeden yükselen ezan sesleriyle kesebiliyordum. İkilemler, çetrefilli sualler, ben ve bensizlik; aynı pencereden bakmaya çalışan ufak çocuklar gibi zihnimden fışkırıyor; hem bakan hem de bakılan olmanın kesif soyutluğunda kayboluyordum.

Gecenin sonu, sabaha varacak mıydı benim için, yahut sabah, varılacak bir hayal olabilir miydi, şu karanlıklar dolusu hülyalarımda? Bilmiyordum. Ben, yalnızca yürüyor; hem yol, hem yürüyüş, hem de yürüyenin kendisi olarak, şehrin ve kendimin sokaklarında kayboluyordum.

15.12.2022

Pencereden Kış Geliyor” için 6 yorum

 1. insanın okuduklarından ve yaşadıklarından edinmekte olduğu tecrübelerini dğer insanlara anlatarak ne güzel bir iş yaptığını bilse hayatının en güzel ve değerli işini yaptığını anlayarak faydalı bir şahıs olarak yaşamanın verdiği mutlulukla hayata bakarak aldığı yolun boşa olmadığını görür.

  Beğen

   1. Eyvallah kardeşim sağ ol yorumun için yanıtın için daha doğrusu kardeş seni sitemize davet edebilmek için bize bir web sitesi adresi ya da mail adresi yollar mısın enescakmak.poetry.blog adresi ile eklemeye çalıştık üzgünüm bu kullanıcı bulunmamaktadır diyor o yüzden bir mail adresini yollarsan seni davet edebiliriz sitemize çünkü bulamıyorum diyorsun ya bu şekilde deniycez

    Beğen

   2. Kardeş ben daveti gönderdim sen beni takip etmeye başlamışsın evet hemen geldi gördün mü yoksa davetten önce mi buldun takip etme yöntemini

    Beğen

   3. Hocam anladığım kadarıyla, sizin birincil site adresiniz sairyazar.wordpress.com. o yüzden ben isminizi tıkladığımda beni sairyazar sitesine yönlendiriyor. Onu ayarlardan değiştirin isterseniz. Ebet, davet geldikten sonra takip ettim sizi

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s