Zamanla Ölüyorken Gecelerde

O, yalnızca insanoğluna bahşedilmiş müthiş yalnızlık, zamanın sınırları dahilinde ölüyorken bizi bulduğunda, kıymeti bilinmeyen yaşamın ne kadar da manidar olduğunu hissedeceğiz ve secde, rükû ve kıyam ile şükredeceğimiz an, işte o andır.

Şükür, anlamını edâ edemediğimiz yegane mefhum, kıymetli sevgili. Koskocaman bir evrende, müthiş bir yaratımın eseri olarak insan, dirim dirim dirilerek kavuşmanın ve ayrılığın, vuslatın ve hasretin dipsiz doruklarında yeniden, yeniden anlamını yitirecek. Ve ardından keşfedilen her anlam, hangi ölümün eşiğinde bulacaktır insanı, ölümün eşiğinde bulunan her anlamın kesif pişmanlığıyla beraber?

Ölüm ve yalnızlığın kutsal evliliğinde, korkularımızın ve aşağılıkça arzularımızın lüzumsuzluğu bizi karşıladığında, vakit çoktan geceyi geçmiştir artık. Ellerimizdeki yaşamak nimetiyle, hislerimizden mahrum kalmış benliklerimize kavuştuğumuz kutsal geceye, ölüm ve yalnızlığın şahitleri olarak gireceğiz. Sabahında biz, uyutulduğumuz karanlıktan, sonsuz aydınlığa doğru bir kelime ile dirileceğiz: Şükür…

Zamanla Ölüyorken Gecelerde” için 9 yorum

 1. şükür ve insanın bir arada anlatıldığı gönüle dokunan bir yazı böyle manalı yazılar olduğu müddetçe bilgi birikimi açısından fakirliğin bizi bulması mümkün değildir.
  sizi takip ediyorum sizin de bizim yazılarımız hakkında beyanat vermenizi bekliyorum bizi şu şekilde takip edebilirsiniz.
  wordpressin okuyucu bölümündeki ara kısmına huseyinibis bu şekilde bulamazsanız hüseyin ibiş yazıp arattıktan sonra karşınıza çıkacak olan hüseyin ibiş kişisel blog linkini tıklayarak takip etmeniz mümkündür.

  Beğen

   1. Huseyinibis bu şekilde bulamazsan hüseyin ibiş yazıp aradıktan sonra bulursunuz Tarif ettim bir çok kişi takip etti

    Beğen

   2. Siteler bölümünde karşına hüseyin ibiş kişisel blog linki çıkacak oraya tıklayarak takip edebilirsin

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s